İngiltere Başbakanı Johnson yeni ABD Lideri Biden ile görüştü: Buluşma olabilir

İngiltere Başbakanı Johnson yeni ABD Lideri Biden ile görüştü: Buluşma olabilir

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD Lideri Joe Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başbakanlık Ofisi 10 Numara’dan yapılan açıklamaya nazaran, Johnson, Biden’ı vazifeye başlaması hasebiyle tebrik ederken, iki ülke ortasındaki “yakın ittifakı derinleştirmeyi” istediğini lisana getirdi.

Başbakan Johnson, Biden’ın iklim değişikliğine ait Paris Muahedesine yine katılma kararı karşısında memnuniyetini lisana getirdi.

İki önder, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünyanın karşı karşıya olduğu değerli sınamalar ile iklim değişikliğiyle çabayı ele aldı.

Biden bağlılığını teyit etti

Johnson ve Biden, İngiltere ile ABD’nin güvenlik ve savunma alanındaki uzun müddetli iş birliği temelinde NATO ittifakı ile insan haklarını geliştirme ve demokrasiyi muhafazaya yönelik ortak bedellere bağlılıklarını tekrar teyit etti.

Önderler ayrıyeten iki ülke ortasında muhtemel bir özgür ticaret mutabakatının yararlarını ele alırken, kuralların müsaade vermesi halinde buluşmayı kararlaştırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell lidyabet giriş slot bar grandpashabet giriş fairbahis giriş canlı okey oyna sohbet